Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA norma de venit - cheltuieli nedeductibile
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA norma de venit - cheltuieli nedeductibile

Buna, sunt PFA cu norma de venit, deci cu cheltuieli nedeductibile.
As vrea sa fac cateva achizitii pt. PFA, intrebarea mea este daca am dreptul (si daca are rost) ca sa cer factura eliberata pt. PFA. M-am gandit sa inregistrez aceste cheltuieli pentru cazul in care autoritatilor romane le trece prin cap prostia sa elimine normele de venit in cursul anului (fiind vorba de Romania nu m-ar mira prea mult :D).
Nu sunteti obligat sa tineti evidenta cheltuielilor, dar este bine pentru dv. sa completati registru de incasari si plati, eu asa as face.
:wave: