Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA recuperare taxa tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

recuperare taxa tva

Buna
Am in amenajare un apartament proprietate personala nou construit , in care am investit atat timp cat mai ales bani in materialele pentru amenajarea interioara ma refer la materialele de constructii . Vis-a-vis de aceasta problema a-si dori un raspuns la intrebarile uematoare:
1. cum pot sa recuperez tva-ul aferent pretului materialelor si de unde ?
2.se poate recupera tva-ul si pentru sculele cumparate si daca nu cum se recupereaza daca materialele si sculele sunt pe aceeasi factura ?
Celor care vor raspunde le multumesc=D> anticipat celorlalti spor la treaba:P
nu se poate recupera tva, dvs. fiind persoana fizica neplatitoare de tva.
ma refer la tava din facturi , nu cele de cumparare a locuintei ci cele care privesc amenajarea interioara
nicofox71, utilizator