Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA RECUPERAREA TVA DIN AMENAJAREA UNEI LOCUINTE NOI
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

RECUPERAREA TVA DIN AMENAJAREA UNEI LOCUINTE NOI

ASA CUM AM SCRIS SI IN TITLUL SUBIECTULUI A-SI DORI SA STIU CARE SUNT PASII DE URMAT IN RECUPERAREA TVA DIN AMENAJAREA UNEI LOCUINTE NOU CONSTRUITE , PE CARE AM ACHIZITIONAT-O IN 2010,CONFORM FACTURILOR PRIMITE DE LA DIVERSI FURNIZORI DE MATERIALE DE CONSTRUCTII
nu puteti recupera tva aferenta facturilor de achizitie daca nu sunteti persoana platitoare de tva in romania.
marefer la materialele de amenajare si nu la cele de constructie ..la cele de finisaj folosite de mine dupa cumparare si nu de constructor
e acelasi lucru.