avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie infiintare gradinita privata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie infiintare gradinita privata

Buna ziua!

Stiu ca s-a mai scris pe topicul asta, insa vreau sa ma asigur ca nu pierd ceva.
V-as ruga sa-mi indicati si mie toate sursele legislative care trebuie citite in legatura cu infiintarea unei gradinite private. In afara de legea invatamantului, ce altceva?

Daca este cineva interesat de aceasta idee, va rog, nu ezitati sa ma contactati.

Va multumesc anticipat.

Cel mai recent răspuns: Rus violeta , utilizator 01:13, 13 August 2021
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]

Ai aici informatiile necesare pentru acreditarea unei gradinite.
Multumesc pentru linkuri.

La cel de-al treilea nu am acces, se pare:
Procedura de acreditare
Nu ai drepturi de a vizualiza acest articol [Status: Refuzat]

Multumesc.
Buna ziua,
As avea si eu o intrebare...are cumva cineva idee de unde as putea si eu gasi un plan de afacere pentru o gradinita privata?....sunt studenta, anul IV si am de facut un plan de afacere si initial ma gandeam la o gradinita privata deoarece imi plac la nebunie copii=D>

Multumesc frumos.
gasesti aici
[ link extern ]

Continutul planului de afaceri:
- rezumatul
- prezentarea firmei
- planul de marketing
- activitatea de productie
- managementul firmei
- planul financiar
- anexe
Va multumesc foarte frumos...nu ma asteptam la un raspuns asa de repede...
Multumesc

Alte discuții în legătură

Fonduri ue neramursabile sau nu numai, pentru o ciupercarie gabi474 gabi474 pentru a face o ciupercarie se dau fonduri eu detinand numai terenul si un certificat de producator?si nu stim unde si ce trebuie sa facem prima data fiind si ... (vezi toată discuția)
Constructie acoperis gradinita mariamocanu mariamocanu pentru repararea si constructia unui acoperis la o gradinita care este temeiul legal si ce acte se intocmesc (vezi toată discuția)
Realizarea unui plan de afacere junelys junelys unde pot apela in vederea realizarii unui plan de afacere? multumesc! (vezi toată discuția)