Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... constructie acoperis gradinita
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

constructie acoperis gradinita

pentru repararea si constructia unui acoperis la o gradinita care este temeiul legal si ce acte se intocmesc
Privat sau de stat?
de stat
Astfel de lucrari sunt prinse in planul anual de reparatii capitale al bugetului local nu al unitatii scolare.
Oricum pentru a face o astfel de cheltuiala trebuie respectate prevederile OUG 34/2006
Autoritatea contractanta este cea care va organiza licitatia in vederea contractarii acestor lucrari.
va dau un exemplu( prin cerere de oferta) :

[ link extern ]