Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... cand se fac inscrierile in clasa 1 ?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

cand se fac inscrierile in clasa 1 ?

cand se fac inscrierile pt clasa 1 ?
Am vazut azi la televizor ca inscrierile ar incepe oficial la debutul lunii martie, dar pare-se ca la unele scoli deja sau deschis listele. Faceti o vizita la scoala pe care o vizati sau incercati cu un telefon. SUCCES!
Mergeti la scoala si intrebati cat mai curand. De obicei, se fac inscrieri direct la invatatorul pe care il preferati. Apoi depuneti dosarul (cerere, copie dupa acte, adeverinta de vaccinari) cand se anunta oficial.
multumesc