Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In noua lege a pensiilor nu mai este prevazuta ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In noua lege a pensiilor nu mai este prevazuta reducerea varstei standard de pensionare pentru mamele care au nascut si crescut mai multi copii?

in legea 19/2000 mamele care nasteau si cresteau mai mult de trei copii beneficiau de reducere a varstei de pensionare cu un an
in actuala lege nu am vazut aceasta prevedere, a fost eliminata ?
Se pare ca da. Mamelor care au nascut mai multi copii si carte nu au avut decat 126 zile concediu pentru copil, copii care sustin acum sistemul de pensii nu le mai sunt recunoscute drepturile asa cum nu mai sunt recunoscute nici celor care au lucrat in otelarii si turnatorii si au plamanii plini d e silicoza. Fara alte comentarii.#-o
~ Conținut șters la cerere ~