Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintari, Santaj, Bataie...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintari, Santaj, Bataie...

Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie...

Am si eu o problema destul de grava cu un tip care nu imi da pace de cateva luni....
Sa va povestesc supararea mea...

Pana acum vre-o 2 luni de zile am lucrat sub o forma mai neconventionala...un fel de parteneriat intre mine si tipul care ma deranjeaza...Intelegerea a fost in felul urmator: Eu am grija la locatie, fara nici un fel de obligatii privind chiria sau amenajarea, revenindu-mi jumatate din profit.
Dupa ce Dansul s-a suparat ca am intarziat intr-o zi, a inceput sa ma loveasca cu pumni si picioare...eu am plecat de acolo imediat dupa ce am scapat din mainile acestuia...am plecat si dus am fost...
Dupa cateva zile ma suna si ma scoate dator cu chiria pe 2 luni, luni in care nu s'a muncit foarte mult, locatia fiind in amenajare...
Mai trece un timp si ma intalnesc cu el si ma scoate din masina in pumni, pe baza ca i'am furat eu un aparat foto, care ulterior i l'am dat unui angajat de'al lui.
De atunci ma ameninta de cate ori are ocazia ca ma omoara din bataie, ca ma leaga de masina si ma plimba prin oras...Sincer vreau sa scap de acest individ care ma terorizeaza pur si simplu...
Mentionez ca imi este tare frica sa ma duc la politie(circa de care apartin) pentru ca din surse sigure stiu ca are multe cunostinte acolo...

Ce ma sfatuiti? Va rog sa nu treceti cu privirea acest topic si sa imi dati si mie o mana de ajutor!
Multumiri anticipate...
Mergeti la politie si faceti o plangere scrisa.
Aveti certificat medico-legal?
unde sa merg la Politie?la circa de care apartin? nu am certificat!
De unde sa stim noi de care circa apartineti....in general apartineti de sectia care v-a eliberat buletinul.
Data viitoare cand va mai loveste urmati sfatul colegei, megeti la IML si scoateti-va certificat medico-legal.
Vlad_B a scris:

Mentionez ca imi este tare frica sa ma duc la politie(circa de care apartin) pentru ca din surse sigure stiu ca are multe cunostinte acolo...

Ce ma sfatuiti? Va rog sa nu treceti cu privirea acest topic si sa imi dati si mie o mana de ajutor!
Multumiri anticipate...

Apartin de circa 7...cu siguranta urmatoarea abatere din partea lui am sa ma duc la IML si am sa imi scot certificatul...
alte lucruri ar mai trebui sa stiu?