Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidare SC-etapa a II-a
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidare SC-etapa a II-a

Buna ziua,in cat timp de la publicarea in Monitorul Oficial a mentiunii privind dizolvarea si lichidarea simultana a unei SC fara lichidator,trebuie sa depun actele pentru etapa a II-a,respectiv cererea de radiere? Ce se intampla daca se depaseste termenul depunerii?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
La 30 de zile de la publicarea in Monitorul Oficial al Romaniei Partea a IV-a, respectiv cam la 45 de zile de la depunerea actului spre publicare la registrul comertului. Nu este nicio problema daca se depaseste termenul depunerii pentru etapa a II-a.