Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evitare divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evitare divort

Buna seara: am si eu o intrebare: sotia mea a inaintat divort, sau asa cred, ca mi-a spus acum cateva zile ca doreste sa ne despartim. Eu nu vreau sa divortez, imi iubesc sotia si cred ca putem sa ne rezolvam problemele daca ramanem impreuna. Exista vreo modalitate sa aman divortul la infinit? Va multumesc anticipat.
Il puteti amana o perioada de timp; va puteti prezenta la primul termen fara acte de identitate, faceti mai apo cerere de angajare aparator, solicitati in continuare termen de impacare si aratati ca dvs doriti sa continuati mariajul. Dar la infinit, daca sotia este ferm hotarata sa divorteze, nu veti putea amana!

mult succes!
din nefericire nu puteti evita divortul, pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot se va judeca si se va hotara desfacerea casatoriei.:((
Admin, administrator
Amanarea divortului nu reprezinta solutia. Cred ca ar trebui sa aplicati alte metode pentru ai recuceri sentimentele. Trebuie sa aflati care este motivul real pentru care doreste despartirea. Poate s-a indragostit de altcineva, caz in care va fi foarte greu sa o recuceriti.
Va doresc bafta multa.
am vazut si actiuni de divort respinse, ca neintemeiate.
Sansele sunt mini oricum.
Domnule Lawrentiu, este a doua oara cand trebuie sa va atrag atentia asupra postarii mesajelor! Se vede si dintr-un singur mesaj ce aveti de spus, nu e nevoie de trei, nici aici si nici pe alt topic! Data viitoare primiti avertisment!