Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... munca in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

munca in strainatate

Mi-am bagat cv-ul pe net pentru a muncii in strainatate,am fost sunat si solocitat sa lucrez in italia,persoanele respective mi-au promis ca imi fac contract de munca.Cum as putea sa-mi dau seama k acel contract este in regula si nu e o teapa ceva,ce ar cam trebui sa contina el??
Nu va putem sfatui, pentru ca nu cunoastem legea italiana :(
contractul e facut in romania..firma romaneasca
Atunci verificati in primul rand sa fie un contract conform cu modelul
www.itm-protectiamuncii.ro
smeagull, utilizator
BEJAT a scris:

Mi-am bagat cv-ul pe net pentru a muncii in strainatate,am fost sunat si solocitat sa lucrez in italia,persoanele respective mi-au promis ca imi fac contract de munca.Cum as putea sa-mi dau seama k acel contract este in regula si nu e o teapa ceva,ce ar cam trebui sa contina el??

Cu ce data urmeaza sa incepeti activitatea/

De asemenea, puteti verifica la ITM daca contractul dvs de munca a fost transmis prin REVISAL, iar firma este inregistrata si are ca obiect de activitate recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate.