avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... munca in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

munca in strainatate

Mi-am bagat cv-ul pe net pentru a muncii in strainatate,am fost sunat si solocitat sa lucrez in italia,persoanele respective mi-au promis ca imi fac contract de munca.Cum as putea sa-mi dau seama k acel contract este in regula si nu e o teapa ceva,ce ar cam trebui sa contina el??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:31, 18 Ianuarie 2011
Nu va putem sfatui, pentru ca nu cunoastem legea italiana :(
contractul e facut in romania..firma romaneasca
Atunci verificati in primul rand sa fie un contract conform cu modelul
www.itm-protectiamuncii.ro
Ultima modificare: Marți, 18 Ianuarie 2011
smeagull, utilizator
BEJAT a scris:

Mi-am bagat cv-ul pe net pentru a muncii in strainatate,am fost sunat si solocitat sa lucrez in italia,persoanele respective mi-au promis ca imi fac contract de munca.Cum as putea sa-mi dau seama k acel contract este in regula si nu e o teapa ceva,ce ar cam trebui sa contina el??


Cu ce data urmeaza sa incepeti activitatea/

De asemenea, puteti verifica la ITM daca contractul dvs de munca a fost transmis prin REVISAL, iar firma este inregistrata si are ca obiect de activitate recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Agentie de recrutare de personal kalel103 kalel103 Buna ziua, Am anumite dileme si la sfatul unui amic, m-am decis sa postez intrebarile mele aici in speranta ca o sa primesc niste raspunsuri. Acum ... (vezi toată discuția)
Agentie mediere forta munca in strainatate-pot plasa pe baza de contract de prestari servicii? mara197014 mara197014 Buna ziua,sunt administrator al unei agentii de plasare forta de munca in Italia ,realizez mediere,si am o dilema:in legea 156/2000 se vorbeste doar de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca anglia, taxa crsr crsr buna ziua, sunt in cautarea uni loc de munca si am gasit un anunt cu sofer distribuitor coletarie in Anglia, asigurandu-se transport, cazare si asigurare ... (vezi toată discuția)