avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 988 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Venituri mame aflate in crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Venituri mame aflate in crestere copil

Mamele aflate in concediu crestere copil pot obtine venituri din alte activitati in aceasta perioada?
Cel mai recent răspuns: ContSters20980 , utilizator 15:00, 18 Ianuarie 2011
@lucian_ va puteam spune si noi baza legala, daca ne intrebati :) (data fiind activitatea dvs. pe forum, am crezut ca o stiti:) )
Multumesc, ma gandeam pentru cei ce mai citesc.
NU pot spune ca stiu totul, mai ales legat de problemele cu, care nu m-am intalnit, din acesta cauza am si apelat aici.
Aici intra si dividendele? sau acesta nu este un venit profesional?
Dividendele nu sunt venit profesional.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitare drepturi de autor NICOLAE SILADE NICOLAE SILADE Buna ziua, As dori sa stiu daca drepturile de autor se impoziteaza sau nu, iar daca da, de la ce suma? Din cate stiu de la altii, drepturile de autor in ... (vezi toată discuția)
Venituri pfa notar lylyan lylyan Buna un birou notarial - pfa - activitate independenta, cu decl 200 si 220 depusa se incadreaza in aceasta ordonanta nou aparuta? se modifica ceva la ... (vezi toată discuția)
Plata redeventa administrator berceanu berceanu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in solutionarea urmatoarei probleme: societatea comerciala la care lucrez doreste sa plateasca administratorului o redeventa ... (vezi toată discuția)