Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale gogoserie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

gogoserie

buna ziua,
as dori sa-mi deschid o gogoserie. spuneti-mi ce avize am nevoie? orc, sanepid?
multumesc!
Se merge pe declaratie pe proprie raspundere. Aceasta inseamna ca in momentul in care dvs va constituiti societatea dati o declaratie la Registrul Comertului in care spuneti ca indepliniti conditiile de functionare dpdv sanitar, sanitar-veterinar, protectia mediului. Registrul Comertului comunica aceasta declaratie catre autoritatile din fiecare domeniu, autoritati care vin in control la sediul dvs. La primul control va vor informa ce nu este in regula la sediul dvs si va acorda un timp sa remediati. la urmatorul control, daca nu ati remediati , veti fi pasibil de amenda.