Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... rate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

rate

Buna seara,am divortat si am ramas cu custodia a 2 copii..fostul sot a ramas cu ratele pe care le-am facut in timpul casniciei,dar sunt pe numele dansului..ma poate actiona in judecata ca sa ma faca sa platesc si eu rate?
Multumesc!!
Da, poate formula cerere de partaj prin care sa solicite sa se împartă
și pasivul comunității de bunuri, în care intra și aceste rate.
pai dmv nu apareti in contract ca imputernicit ...sau acum depinde ce fel de rate si sub ce forma
pai eu nu am luat nici un lucru din casa ca e pe rata, au ramas toate la el