Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PARTAJ
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PARTAJ

Creantele nascute in timpul casatoriei pot face obiectul partajului. Dar daca unul din soti isi asuma aceste creante ??
buna seara
La partaj intra si activul si pasivul.
Daca unul din parteneri isi asuma aceste obligatii in fata instantei atunci ii raman toate lui.
Buna seara. Divortul a avut loc, daca fac acest lucru la notar , este valabil ???. Multumesc.
In privinta bancii insa, depinde ce scrie in contractul de credit, cine sunt debitorii. Teoretic, sunt ambii soti si imparteala notariala nu este opozabila bancii. O refinantare dupa divort e mai ok.
Buna ziua. In contracte sunt numai eu. Fosta sotie nu este nici macar cu numele. Nu avea loc de munca. Multumesc
Si de ce vreti sa le impartiti, vreti sa le ia fosta sotie?