Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PARTAJ
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PARTAJ

Creantele nascute in timpul casatoriei pot face obiectul partajului. Dar daca unul din soti isi asuma aceste creante ??
Evident ca vreau sa le iau eu . Defapt sunt pe numele meu. Pe ea vreau sa o scot din aceasta chestiune . In cadrul procesului de divort sa stabilit strict divortul si domiciliul copiilor. Partajul nu a fost facut. Urmeaza acuma. Dar chestiunea creditelor doresc sa ramana strict la mine fara a o implica pe dansa. Multumesc
familistu, utilizator
Pai si nu e strict la dv., pe hartie, fara a o implica pe ea? Nu prea inteleg ce doriti, imi e neclar.