avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa pronuntarea sentintei... ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa pronuntarea sentintei... ?

Care e mersul dupa pronuntarea sentintei... cat poate sa dureze recursul pana la hotararea definitiva?
:hm: Pai ... depinde de speta, de instanta unde va judecati ... doar orientativ va pot spune ca dureaza minim o luna (cam asa se dau termenele in Bucuresti) cu conditia sa aveti sansa sa va judecati la primul termen ... in rest ...:training:
Deci se poate trage de timp sa dureze si mai mult de o luna...
Vacanta aia de vara cand incepe?
eu_2004 a scris:

Deci se poate trage de timp sa dureze si mai mult de o luna...
Vacanta aia de vara cand incepe?


1 iulie
Sa inteleg ca recursul la Curtea de Apel merge tot asa cu sedinte din luna in luna?
Da, sunt termene din luna in luna.

Alte discuții în legătură

Ln cat timp se redacteaza o hotarare marystanga marystanga Buna seara a-ti putea va rog sa-mi spuneti cat dureaza redactarea unei hotarari judecatoresti?Hotararea a fost data de 3 luni dar nici acum nu s-a redactat. Am ... (vezi toată discuția)
Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)
Un sfat georgelgica georgelgica De la pronuntare au trecut 4 luni si inca nu mi-a fost cpmunicata sentinta. Saptamana trecuta de la arhvami-au spus ca este la redactat, am facut cerere de ... (vezi toată discuția)