Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa pronuntarea sentintei... ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa pronuntarea sentintei... ?

Care e mersul dupa pronuntarea sentintei... cat poate sa dureze recursul pana la hotararea definitiva?
:offtopic: Va rugam sa cititi inainte de a posta regulamentul forum-ului.
www.avocatnet.ro/content/tag...

Offtopic:

Sincer Gabriela, as sterge mesajul meu..dar nu stiu cum sa procedez!

De-a dreptul offtopic:

alexxa002000 a scris:

Nu stiu cu ce v-am deranjat dna avocat?
Pentru ca nu s-a inteles nimic din ce ati spus?

Din ce spun eu..mai draga, nimeni pana la varsta care o am nu s-a plans ca nu ar intelege!;)...si nu neaparat legat de job sau de pregatire...
Cea care tre sa dea "lamuriri " pe e-mail la un topic ff simplu esti tu , nu eu!

Mi se pare foarte...aiurea sa-ti lasi adresa de e-mail ...pentru lamuriri, ofcourse. ;) Asta m-a amuzat si...am reactionat.
Aaaa, in privinta "greselii " mele: draguta, chiar nu distingi intre o greseala de scriere si una gramaticala?
Atunci, e grav!:)
Gabriela PĂDURARIU, Alte profesii
Eu zic ca daca trebuia sa se simta cineva enervat de postarea adresei de mail, ar fi trebuit sa fiu eu iar pe mine nu m-a deranjat! Din contra!
Sunt probleme urgente si uneori poate sa-ti prinda bine o adresa de mail!
Imi aduceti aminte de o colega, avocat. A venit la ea un client cu o zi inainte de prima infatisare la un proces - era in joc casa lui. Colega mea i-a spus sa-si ia un termen pentru lipsa de aparare ca sa studieze dosarul si, in principal, crede ca poate sa-l ajute.
A doua zi, a sunat potentialul client: "Doamna avocat, nu mai am nevoie de serviciile dvs. pentru ca am gasit un avocat de treaba care mi-a scris o intampinare, pe hol si nu i-a luat mai mult de 5 minute."

Problemele urgente ar trebui sa le rezolvati la timpul lor. Asta zic.
Gabriela Mihai, Avocat