avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa pronuntarea sentintei... ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa pronuntarea sentintei... ?

Care e mersul dupa pronuntarea sentintei... cat poate sa dureze recursul pana la hotararea definitiva?
:offtopic: Va rugam sa cititi inainte de a posta regulamentul forum-ului.
www.avocatnet.ro/content/tag...

Offtopic:

Sincer Gabriela, as sterge mesajul meu..dar nu stiu cum sa procedez!

De-a dreptul offtopic:

alexxa002000 a scris:

Nu stiu cu ce v-am deranjat dna avocat?
Pentru ca nu s-a inteles nimic din ce ati spus?

Din ce spun eu..mai draga, nimeni pana la varsta care o am nu s-a plans ca nu ar intelege!;)...si nu neaparat legat de job sau de pregatire...
Cea care tre sa dea "lamuriri " pe e-mail la un topic ff simplu esti tu , nu eu!

Mi se pare foarte...aiurea sa-ti lasi adresa de e-mail ...pentru lamuriri, ofcourse. ;) Asta m-a amuzat si...am reactionat.
Aaaa, in privinta "greselii " mele: draguta, chiar nu distingi intre o greseala de scriere si una gramaticala?
Atunci, e grav!:)
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Aprilie 2008
Gabriela PĂDURARIU, Alte profesii
Eu zic ca daca trebuia sa se simta cineva enervat de postarea adresei de mail, ar fi trebuit sa fiu eu iar pe mine nu m-a deranjat! Din contra!
Sunt probleme urgente si uneori poate sa-ti prinda bine o adresa de mail!
Imi aduceti aminte de o colega, avocat. A venit la ea un client cu o zi inainte de prima infatisare la un proces - era in joc casa lui. Colega mea i-a spus sa-si ia un termen pentru lipsa de aparare ca sa studieze dosarul si, in principal, crede ca poate sa-l ajute.
A doua zi, a sunat potentialul client: "Doamna avocat, nu mai am nevoie de serviciile dvs. pentru ca am gasit un avocat de treaba care mi-a scris o intampinare, pe hol si nu i-a luat mai mult de 5 minute."

Problemele urgente ar trebui sa le rezolvati la timpul lor. Asta zic.
Ultima modificare: Duminică, 13 Aprilie 2008
Gabriela Mihai, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ln cat timp se redacteaza o hotarare marystanga marystanga Buna seara a-ti putea va rog sa-mi spuneti cat dureaza redactarea unei hotarari judecatoresti?Hotararea a fost data de 3 luni dar nici acum nu s-a redactat. Am ... (vezi toată discuția)
Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)
Un sfat georgelgica georgelgica De la pronuntare au trecut 4 luni si inca nu mi-a fost cpmunicata sentinta. Saptamana trecuta de la arhvami-au spus ca este la redactat, am facut cerere de ... (vezi toată discuția)