avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa pronuntarea sentintei... ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa pronuntarea sentintei... ?

Care e mersul dupa pronuntarea sentintei... cat poate sa dureze recursul pana la hotararea definitiva?
Multumesc pentru raspunsuri!
Depinde de ce instanta este vorba si de ce fel . La instantele civile hotararea se redacteaza in termen de o luna 1/2 , si recursul trebuie declarat in termen de 15 zile de la comunicarea hotararii.(cu unele exveptii). La dosarele penale recursul se declara in termen de 10 zile de la pronuntare daca a fost de fata la pronuntare si in termen de 10 zile de la comunicarea hotararii nu a fost de fata la pronuntarea ei
Pentru nelamuriri alexxa_andreea@yahoo.com
alexxa002000 a scris:

Pentru nelamuriri alexxa_andreea@yahoo.com

Nelamuriri...de care ? Legate de viata...de familie, de munca..?:)...Si de ce musai tre sa-ti scrie pe mail? Vrem si noi sa stim ce lamuriri dai la..nelamiriri!;)
Nu stiu cu ce v-am deranjat dna avocat?
Pentru ca nu s-a inteles nimic din ce ati spus?
Si inca ceva scrieti corect ca sunteti(sau cel putin asa se spune) o persoana cu studii superioare

Alte discuții în legătură

Ln cat timp se redacteaza o hotarare marystanga marystanga Buna seara a-ti putea va rog sa-mi spuneti cat dureaza redactarea unei hotarari judecatoresti?Hotararea a fost data de 3 luni dar nici acum nu s-a redactat. Am ... (vezi toată discuția)
Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)
Un sfat georgelgica georgelgica De la pronuntare au trecut 4 luni si inca nu mi-a fost cpmunicata sentinta. Saptamana trecuta de la arhvami-au spus ca este la redactat, am facut cerere de ... (vezi toată discuția)