Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

am primit acum 2 zile un titlu executoriu de la anaf pt neplata unei amenzi judecatoresti in valoare de 5000000 lei vechi pe care nu am platit_o deoarece nu am nici o sursa de venit.mentionez ca lociuesc cu mama mea dar nici un bun din locuinta si nici locuinta nu sint pe numele meu.ce se poate intimpla si ce este de facut?va multumesc.
daca nu aveti bunuri pe numele dvs., o sa va ... ia boii de la bicicleta.

De cand este amenda?
din august 2010
Ok (daca era mai veche se putea pune problema ca e prescrisa, dar nu e cazul).
Nu vi se va intampla nimic momentan.
Daca in viitorul apropiat veti inregistra venituri sau bunuri pe numele dvs., este posibil sa vi se popreasca / execute silit.
Pana atunci, nu vi se intampla nimic.
ma vor putea pune sa fac succesiunea cu mama mea in urma decesului tatalui meu cu toate ca eu nu mai am frati pt.a_mi putea ei face dupa accea executarea silita?va multumesc.
kamy_dani a scris:

ma vor putea pune sa fac succesiunea cu mama mea in urma decesului tatalui meu cu toate ca eu nu mai am frati pt.a_mi putea ei face dupa accea executarea silita?va multumesc.

Exista posibilitatea ca creditorul sa solicite dezbaterea succesiunii in baza disp. art.699 c.civ. sau/si-dupa caz, partajarea bunurilor mostenite.