Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Locuinta ANL.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Locuinta ANL.

Desi este o intrebare retorica, intreb totusi, conform Constitutiei Romnaiei "Art. 16:

Egalitatea in drepturi

(1) Cetatenii sunt egali in fata legii si a autoritatilor publice, fara privilegii si fara discriminari.", faptul ca noi cei care am depasit varsta de 35 ani si nu avem dreptul la o locuinta A.N.L. nu este o discriminare? Ce ar trebui sa fac sa-mi castig acest drept? Multumesc celor care vor avea bunavointa sa-mi raspunda.
Sincer, imi pare rau ca esti dezamagita, dar eu nu inteleg de ce la varsta asta inca mai crezi in dreptate, cand nici macar dumnezeu nu o face, invata sa-ti faci singura viata pentru ca altfel vei fi mereu nefericita.