Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AUTORIZATII PT FIRME NOI
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AUTORIZATII PT FIRME NOI

Suntem o societate infiintata acum 2 ani de zile,dar nu a avut activitate nici macar o zi.Acum dorim sa incepem activitatea,respectiv o fabrica de confectii, si doresc sa stiu ce autorizatii/avize sunt necesare pt fabrica de confectii.
O a doua societate, care ne inchirieaza noua spatiul pt a functiona, are nevoie si ea de avize/autorizatii etc?Cea de a doua societate nu face decat sa ne inchirieze noua spatiul, alta activitate nu are, nu are angajati etc.
Aveti nevoie de autorizatie de la mediu daca aveti peste 50 de masini.

Societatea care urmeaza sa va puna la dispozitie spatiul nu are nevoie de nicio autorizatie, insa trebuie sa se regaseasca in obiectul de activitate si codul CAEN 6820 - inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate.
K,multumesc mult de raspuns.Deci alte autorizatii de PSI,Protectia muncii... nimic, doar de la mediu?Ar fi suuuper.
Cu siguranta veti avea nevoie si de acestea, o sa va dau mai jos un link unde puteti sa va informati

[ link extern ]

Pentru PSI va puteti informa la tel. 021 2075500
Calea 13 Septembrie, nr 135, sector 5, Bucureşti