avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in constatare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in constatare

recent am dat in judecata primaria pentru o actiune de constatare deoareca terenul rezultat in urma efectuarii masuratorii cadastrale a iesit mai putin decat terenul aflat in registrul agricol la primarie... in masuratori a iesit 2200 mp iar la primarie figurez cu 3000mp. mentionez ca la noi nu a fost zona colectivizata si nu exista titlul de propietate...vreau sa va rog sa ma ajute si pe mine cineva cum se rezolva un asemenea caz.:(

Cel mai recent răspuns: gianys75 , utilizator 11:33, 13 Februarie 2011
Asteptati sa se pronunte instanta de judecata .
tocmai ca mi-a dat un nou termen ....stiti cumva daca dureaza mult timp...vreau sa fac un act de vanzare cumparare si nu stiu cat o sa mai dureze procesul
In functie de avocat-daca aveti-procesul poate dura putin,pentru ca in afara expertizei propuse nu vad care ar mai fi probele.
nu am avocat dar avocatul primariei a cerut expertiza...stiti cumva cat costa aceasta expertiza sau macar cine o plateste...eu sau primaria
Primaria va plati.

Alte discuții în legătură

Ordinul ancpi 134/2009 potyi potyi Buna ziua, Avem de facut o rectificare CF, terenul inscris in CF este mai mic decat masuratorile actuale topo . Inainte sa apara acest ordin rectifcarea se ... (vezi toată discuția)
documentatie cadastrala si obtinere numar cadastral pacurar pacurar Am cumparat in anul 1999 o casa cu teren inscrisa in Cartea funciara si avand nr.topo (in Oradea) doar ca acum pt a putea obtine o autorizatie de modificare ... (vezi toată discuția)
Cadastrul nu corespunde cu schita cadastrala gaby_cornie gaby_cornie Am si eu o intrebare, si nu stiu cum s-o rezolv.Bunicul meu,are o casa la tara, si a facut o schita cadastrala in anul 1997.In 2011, cand a facut cadastru, au ... (vezi toată discuția)