Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... actiune in constatare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

actiune in constatare

recent am dat in judecata primaria pentru o actiune de constatare deoareca terenul rezultat in urma efectuarii masuratorii cadastrale a iesit mai putin decat terenul aflat in registrul agricol la primarie... in masuratori a iesit 2200 mp iar la primarie figurez cu 3000mp. mentionez ca la noi nu a fost zona colectivizata si nu exista titlul de propietate...vreau sa va rog sa ma ajute si pe mine cineva cum se rezolva un asemenea caz.:(

Asteptati sa se pronunte instanta de judecata .
tocmai ca mi-a dat un nou termen ....stiti cumva daca dureaza mult timp...vreau sa fac un act de vanzare cumparare si nu stiu cat o sa mai dureze procesul
In functie de avocat-daca aveti-procesul poate dura putin,pentru ca in afara expertizei propuse nu vad care ar mai fi probele.
nu am avocat dar avocatul primariei a cerut expertiza...stiti cumva cat costa aceasta expertiza sau macar cine o plateste...eu sau primaria
Primaria va plati.