avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... NUP MAGISTRAT
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

NUP MAGISTRAT

La dosarul penal a unui magistrat am primit NUP, am atacat rezolutia in 20 zile la procurorul general si am primit tot NUP, urmatorul pas este instanta am inteles.
Exista termen ? Daca da , care este?.
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 00:30, 21 Ianuarie 2011
Tot 20 de zile.
Si daca am inteles bine nu mai am nici-o cale de atac dupa?
Nici internationala?
Nu mai exista nicio cale de atac conform art.XVIII/38 din Legea nr.202/2010.
Da, nu s-ar spune ca ati mai avea o lege la dispozitie.
Puteti incerca sa declarati recurs pe prevederile legale stipulate de CEDO.
Dar...este posibil sa se fi analizat mai inainte de adoptarea legii.Incercati si veti vedea ce va decide CEDO.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Da, nu s-ar spune ca ati mai avea o lege la dispozitie.
Puteti incerca sa declarati recurs pe prevederile legale stipulate de CEDO.
Dar...este posibil sa se fi analizat mai inainte de adoptarea legii.Incercati si veti vedea ce va decide CEDO.


Tot acelasi domn avocat a scris :


Data post: Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:05
Tot 20 de zile.


Cand aveti dreptate dle.avocat ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nup magistrat marianaragalie marianaragalie Dupa un an ,intr-un dosar penal,mi-a venit raspunsul Parchetului de langa Curtea de apel de NUP impotriva unui magistrat( justificat derizoriu ,spui una ,ti se ... (vezi toată discuția)
Sentinta penala definitiva la instanta de fond fara drept de recurs caramele caramele Este legal..ca posibil vad ca este!!!..ca o instanta de fond(respectiv judecatorie) sa pronunte o sentinta penala definitiva, fara dreptul unei cai de atac, ... (vezi toată discuția)
Recurs plangere impotriva rezolutiei - admisibilitate colonelu81 colonelu81 Plingere penala . Procuror da NUP , procuror ierarhic superior confirma solutia , se face plangere impotriva solutiei la instanta . Instanta respinge plangerea ... (vezi toată discuția)