Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... NUP MAGISTRAT
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

NUP MAGISTRAT

La dosarul penal a unui magistrat am primit NUP, am atacat rezolutia in 20 zile la procurorul general si am primit tot NUP, urmatorul pas este instanta am inteles.
Exista termen ? Daca da , care este?.
Tot 20 de zile.
Si daca am inteles bine nu mai am nici-o cale de atac dupa?
Nici internationala?
Nu mai exista nicio cale de atac conform art.XVIII/38 din Legea nr.202/2010.
Da, nu s-ar spune ca ati mai avea o lege la dispozitie.
Puteti incerca sa declarati recurs pe prevederile legale stipulate de CEDO.
Dar...este posibil sa se fi analizat mai inainte de adoptarea legii.Incercati si veti vedea ce va decide CEDO.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Da, nu s-ar spune ca ati mai avea o lege la dispozitie.
Puteti incerca sa declarati recurs pe prevederile legale stipulate de CEDO.
Dar...este posibil sa se fi analizat mai inainte de adoptarea legii.Incercati si veti vedea ce va decide CEDO.

Tot acelasi domn avocat a scris :

Data post: Miercuri, 19 Ianuarie 2011, 20:05
Tot 20 de zile.

Cand aveti dreptate dle.avocat ?