Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copil amenintat de politist
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copil amenintat de politist

Buna seara,
Ieri baietelul meu de 11 ani a fost implicat intr- un conflict intre copii cand s-a jucat langa blocul nostru.
Baietelul nostru este complet nevinovat. Un alt copii a fost impins si batut , dar nu de catre el Victima nu a fost ranita de loc.

A doua zi, a venit o politista la scoala in timpul orelor si l-a interogat si l-a acuzat pe baietelul noastru in prezenta directoarei si in fata clasei.

Discutia s-a terminat cu amenintari ca va fi dus la Sc. de Corectie si amendat. Baietelul s-a speriat tare. Noi parintii nu am fost anuntati nici de politie, nici de scoala. Am aflat de la el cand a venit acasa.
Parintii au ciuda pe copilul meu, pentru ca a fost batut de coleg iar noi ne-am plans la scoala, fara a se rezolva nimic.
Considerati ca asupra copilululi meu scoala/ politista a facut un abuz, prin faptul ca :
Copilul a fost interogat fara sa fim chemati pt. a-l asista. Astfel noi nu am putut sa chemam un avocat?

multumesc

puteti depunde la comandant si la ijp, plangere impotriva politistului. prea multe nu i se pot intampla.