Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... probleme de violenta in scoala generala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

probleme de violenta in scoala generala

BUNA ZIUA,ma numesc M......,sunt tatal a doi copii o fata de 11 ani,si un baietel de 6 ani si 11 luni,amandoi copii sunt inscrisii la aceeasi scoala gen,cu baietul am foarte mari probleme,este batut aproape in fiecare zi de un coleg de clasa,nu este sigurul copil batut de acest coleg,in fiecare zi acest coleg bate cate 1,2 copii,am primit foarte multe reclamatii de la ceilanti parintii,sa adus la cunostinta si dna directoarei despre problema acestui copil,am discutat si cu parintele acestui copil nu sa rezolvat nimic,dna directoare mi a spus personal ca nu poate sa faca nimic pana la CRACIUN,dar pana atunci copilul meu a mai fost de 2 ori batut odata a avut caupul lovit,a fost la cabinetul medical al scoli,azi 14.11.2011 ,are barbiea lovita,.O mare rugaminte la dvs ce masuri legale putem sa luam,ca sa scapam de acest copil violet.va multumesc din inima
in primul rand mergeti si scoateti un certificat medico-legal micutului :(
in al doilea rand strangeti mai multe petitii si adresati o plangere comuna la politie...
se va constitui un dosar penal, ma intreb cum de pana acum acel copil nu a fost reintegrat intr-un centru special, directoarea aceia pare sa aibe probleme mult mai grave!!!!?#-o