Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... legea privind cauciucurile de iarna
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

legea privind cauciucurile de iarna

as dori sa stiu daca s-a aprobat legea privind cauciucurile de iarna ca fiind obligatorii si daca a intrat in vigoare.
nu inca, abia s-a publicat proiectul de ordonanta in dezbaterea publica, pe 17.01.2011. Vestea circula ca vor intra in forta din 01.11.2011.#-o