avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... legea privind cauciucurile de iarna
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

legea privind cauciucurile de iarna

as dori sa stiu daca s-a aprobat legea privind cauciucurile de iarna ca fiind obligatorii si daca a intrat in vigoare.
Cel mai recent răspuns: Av. Alina VEZUREANU , Avocat 09:43, 20 Ianuarie 2011
nu inca, abia s-a publicat proiectul de ordonanta in dezbaterea publica, pe 17.01.2011. Vestea circula ca vor intra in forta din 01.11.2011.#-o

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este obligatoriu???? girbeaionicavioleta girbeaionicavioleta Suntem un SRL si am dori si stim daca este in vigoarea legea care ne obliga sa echipam cu cauciucuri de iarna toate masinilepe care le detinem?????? (vezi toată discuția)
Sunt necesare cauciucuri de iarna daca temperatura coboara sub 7 grade? ivf ivf Buna Ziua! Am vazut pe realitatea tv ca sub 7 grade sunt obligatorii cauciucuri de iarna . Eu stiam ca numai daca drumul este acoperit cu gheata polei sau ... (vezi toată discuția)
Cauciucurile de iarna sunt necesare si pe vreme buna? andrada32 andrada32 BUNA ZIUA. DACA VREMEA ESTE INSORITA CU VALORI INTRE12-15 GRADE IN LUNA NOIEMBRIE ESTE OBLIGATORIU SA PUN CAUCIUCURILE DE IARNA PE MASINA? Multumesc pentru ... (vezi toată discuția)