avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 349 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... baza legala de impozitare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

baza legala de impozitare

Buna ziua,
Am si eu o intrebare. Care este baza legala de impozitare a terenurilor aflate intr-un teritoriu administrativ? In acest caz e vorba de un teren aflat la granita dintre 2 comune, situatia lui fiind ca este proprietate privata al uneia dintre comune dar apartine de UAT-ul celeilalte comune.
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Proprietatea privata a comunei vs. uat camelia_camy camelia_camy Buna ziua, am si eu o speta daca ma puteti ajuta :sorry:. Este vorba de un teritoriu care este proprietate privata al unei comune dar apartine de UAT-ul ... (vezi toată discuția)
Teren mirustefi mirustefi Buna ziua, Am un teren expropriat si urmaza sa mi se ofere un teren in echivalent pe alt amplasament. Mi s-a oferit o parcela care este prost situata si eu ... (vezi toată discuția)
Teren intravilan republica moldova kpas2005 kpas2005 Se poate cumpara teren intravilan(pt constructie)in republica moldova ,de catre straini?multumesc (vezi toată discuția)