Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura servicii la sfarsit de an
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura servicii la sfarsit de an

Buna ziua,
Am primit in luna decembrie 2010 o factura de servicii intretinere pentru 12 luni (ianuarie - decembrie 2010)
Din ceea ce stiu servciile prestate intr-o luna trebuiesc facturate pana cel tarziu a 15-a zi a lunii urmatoare serviciului prestat.
Daca este mentionat in contract ca factura va fi anuala, e ok sa inregistrez intreaga cheltuiala in contabilitate in luna decembrie 2010?

Multumesc
Daniel
danielconstantin, utilizator
Alta solutie nu ai, eu asa as face, tot pe decembrie.