avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura servicii la sfarsit de an
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura servicii la sfarsit de an

Buna ziua,
Am primit in luna decembrie 2010 o factura de servicii intretinere pentru 12 luni (ianuarie - decembrie 2010)
Din ceea ce stiu servciile prestate intr-o luna trebuiesc facturate pana cel tarziu a 15-a zi a lunii urmatoare serviciului prestat.
Daca este mentionat in contract ca factura va fi anuala, e ok sa inregistrez intreaga cheltuiala in contabilitate in luna decembrie 2010?

Multumesc
Daniel
Ultima modificare: Vineri, 21 Ianuarie 2011
danielconstantin, utilizator
Cel mai recent răspuns: dgnConsulting , Contabil 10:05, 21 Ianuarie 2011
Alta solutie nu ai, eu asa as face, tot pe decembrie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura emisa in luna ianuarie 2013 se poate inregistra in decembrie 2012 carasclaudiu carasclaudiu Buna ziua! Am o situatie si anume aceea ca am primit dispozitie sa inregistrez facturi emise in ianuarie si februarie 2013 in evidenta contabila a lunii ... (vezi toată discuția)
Statut proforme madalina lacatusu madalina lacatusu ce se intampla daca in 2009 am inregistrat doar proformele care s-au incasat? (vezi toată discuția)
Factura incasata de doua ori nicolpa nicolpa Azi cand am sunat la banca am aflat ca un client extern ne-a platit o factura de doua ori(din greseala) in luna decembrie. Cum inregistrez acest lucru in luna ... (vezi toată discuția)