Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Anexa Certificat de inregistrare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Anexa Certificat de inregistrare

Buna ziua,

Mai sunt valabile Anexele la Certificatul de inregistrare pentru punctele de lucru? Pana acum cativa ani se eliberau astfel de anexe in care figurau avizele de la: mediu, pompieri, protectia muncii, dsp ?
De ceva ani Registrul Comertului a inceput sa elibereze certificate constatatoare dar, pentru punctele de lucru mai vechi mai sunt valabile acele Anexe?

Multumesc.
ContSters61319, utilizator
In mod normal, ar fi trebuit sa le predati, sa depuneti o noua declaratie si sa vi se elibereze un constatator, deoarece, intre timp, s-a modificat si codul CAEN si vechile coduri nu mai corespund..

Daca nu ati facut Recodificarea conf CAEN Rev. 2, trebuie sa aveti in vedere si acest demers !.
Ultima recodificare s-a facut, certificatul de inregistrare s-a preschimbat. Intr-adevar codurile CAEN de pe Anexe nu mai corespund, corespunde doar denumirea codului.
Cum se face aceasta preschimbare a Anexelor?
Mergeti la ORC si depuneti declaratia model 3 in care veti mentiona codurile CAEN pe care doriti sa le autorizati la punctul de lucru. Sa aveti la dvs. si anexa in original.