avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2008 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Martor intr-un proces
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Martor intr-un proces

sotul meu este martor la un proces (accident rutier)a fost chemat de mai multe ori nu sa prezentat si acum au sunat la politie,la anuntat politia a a avut proces si nu sa dus. ce se intampla acum?
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 04:09, 22 Ianuarie 2011
La urmatorul termen probabil ca va fi adus de politie la proces cu mandat de aducere ("cu forta") si probabil va trebui sa plateasca si o amenda.
Ultima modificare: Vineri, 21 Ianuarie 2011
Jurist TM, utilizator
mersi pt raspuns
Se va dispune amendarea pentru lipsa nejustiticata in calitate de martor,urmand ca martorul sa fie adus cu mandat de aducere,fiind insotit de politist sau jandarm.
Legea este pentru toti aceiasi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neprezentare la proces - martor (furt calificat) luminita24 luminita24 Ce se intampla daca nu ma prezint ca martor la un proces privind furtul calificat(art209 C.p) (vezi toată discuția)
Citatie cercetasa cercetasa accident rutier pe calea ferata in 2009 in urma cu 3 luni am primit citatie de la parchet in care scrie -inculpat - distrugere si semnalizare falsa m am ... (vezi toată discuția)
Sa ma prezint sau nu ?! Mogasanu Mogasanu Zilele trecute am primit o citatie in care se spun urmatoarele : XXXXXX este chemat in istanta , camera x m sala x , in ziua de 14 decembri 2010 ora ... (vezi toată discuția)