Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Martor intr-un proces
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Martor intr-un proces

sotul meu este martor la un proces (accident rutier)a fost chemat de mai multe ori nu sa prezentat si acum au sunat la politie,la anuntat politia a a avut proces si nu sa dus. ce se intampla acum?
La urmatorul termen probabil ca va fi adus de politie la proces cu mandat de aducere ("cu forta") si probabil va trebui sa plateasca si o amenda.
Jurist TM, utilizator
mersi pt raspuns
Se va dispune amendarea pentru lipsa nejustiticata in calitate de martor,urmand ca martorul sa fie adus cu mandat de aducere,fiind insotit de politist sau jandarm.
Legea este pentru toti aceiasi