Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale stabilire domeniu activitate pt sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

stabilire domeniu activitate pt sediu social

Buna ziua.

Revin cu o alta intrebare legata de sediul social.

In momentul in care am obtinut acordul administratorului pentru stabilirea sediului social, acesta a mentionat domeniul principal de activitate.

De atunci, am hotarat sa trec ca domeniu principal o alta activitate. Credeti ca ar putea aparea probleme la analizarea dosarului, intrucat nici unul dintre domenii nu implica probleme pentru ceilalti locatari?

As prefera sa nu mai interactionez cu administratorul pentru ca si precedenta "negociere" a fost destul de grea.

Va multumesc.
ca activitate,difera?este complet altceva?atunci va propun sa luati legatura cu administratorul..ati putea avea reclamatii ulterioare ..care va vor costa nervi si amenzi poate..
Daca activitatile pe care le veti desfasura la sediul social implica intr-un fel sau altul locatarii(zgomot,fum,afluenta de clienti,etc)este bine si foarte indicat sa primiti acceptul colocatarilor imobilului si al administratorului acestuia.
acordul care l-a semnat facea referire ca domeniu principal de activitate la traduceri, dar am hotarat sa il schimb cu consultanta (telefon si internet) si nu am angajati
luis.militaru a scris:

acordul care l-a semnat facea referire ca domeniu principal de activitate la traduceri, dar am hotarat sa il schimb cu consultanta (telefon si internet) si nu am angajati

Dar din momentull in care el si a dat acordul pentru a desfasura o anumita activitate - In plus banuiesc ca acel acord l ati depus si in momentul inregistrarii firmei - normal si coerct ar fi sa fie cel putin informat ca de fapt aveti o altfel de activitate, asta pentru a eleimina orice suspiciune si orice motiv de nemiltumire din partea lui.
Consider ca nici acesti administratori nu ar trebui "cautati in coarne".Daca nu aveti angajati si nu aveti relatii cu clientii, care vin si pleaca toata ziua,nu ar trebui sa fie nici o problema.Daca v-ati obtinut acordul de infiintare,noroc bun.