Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acordul vecinilor?!
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acordul vecinilor?!

Buna ziua,

Urmeaza sa mi deschid un PFA cu activitati consultanta de mediu si reprezentant vanzari.

In conditiile in care activitatile de mai sus se desfasoara doar la sediul clientului credeti ca se poate sa infiintez PFA fara acodul vecinilor?
Pur si simplu nu vreau sa stie ce fac eu.

Locatia Bucuresti
intrucat nu va desfasurati activitatea la domiciliu, nu este nevoie de acordul vecinilor.
Si la Registrul comertului unde declarati sediul PFA?
nu e nevoie de acord
Daca nu este nevoie de acord,inseamna ca fiecare autoritate locala ,practica diferit prevederile
In Constanta,am un proprietar care se lupta sa obtina acordul din partea tuturor vecinilor de pe scara pentru demararea formalitatilor necesare infiintarii unei PFA ;a primit de la primarie o lista intreaga de acorduri care ii sunt necesare din partea proprietarilor ,din partea asociatiei de proprietari
goe_07, utilizator
goe_07 a scris:

Si la Registrul comertului unde declarati sediul PFA?

Pai sediul PFA o sa coincida cu adresa mea de domiciliu!
Dar sincer nu vad pentru ce imi trebuie acordul vecinilor din moment ce nu imi desfasor activitatea cu clientii la domiciliu.