avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acordul vecinilor?!
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acordul vecinilor?!

Buna ziua,

Urmeaza sa mi deschid un PFA cu activitati consultanta de mediu si reprezentant vanzari.

In conditiile in care activitatile de mai sus se desfasoara doar la sediul clientului credeti ca se poate sa infiintez PFA fara acodul vecinilor?
Pur si simplu nu vreau sa stie ce fac eu.

Locatia Bucuresti
Cel mai recent răspuns: melcu79 , utilizator 15:38, 30 Martie 2011
intrucat nu va desfasurati activitatea la domiciliu, nu este nevoie de acordul vecinilor.
Si la Registrul comertului unde declarati sediul PFA?
nu e nevoie de acord
Daca nu este nevoie de acord,inseamna ca fiecare autoritate locala ,practica diferit prevederile
In Constanta,am un proprietar care se lupta sa obtina acordul din partea tuturor vecinilor de pe scara pentru demararea formalitatilor necesare infiintarii unei PFA ;a primit de la primarie o lista intreaga de acorduri care ii sunt necesare din partea proprietarilor ,din partea asociatiei de proprietari
Ultima modificare: Vineri, 25 Martie 2011
goe_07, utilizator
goe_07 a scris:

Si la Registrul comertului unde declarati sediul PFA?

Pai sediul PFA o sa coincida cu adresa mea de domiciliu!
Dar sincer nu vad pentru ce imi trebuie acordul vecinilor din moment ce nu imi desfasor activitatea cu clientii la domiciliu.

Alte discuții în legătură

Acord vecin necesar la infiintarea pfa catalinu catalinu Buna seara, Din motive pe care probabil le cunoasteti doresc sa trec pe PFA. Mentionez ca lucred in domeniul IT-consultanta. Am aflat cu stupoare ca am ... (vezi toată discuția)
Acord vecini pt. pfa SpF2016 SpF2016 Vreau sa infiintez PFA in apartamentul proprietate personala. Am inteles ca e nevoie de acordul vecinilor cu care am pereti comuni + al asociatiei. Dar pe ... (vezi toată discuția)
Cod caen 8690 GP Gina GP Gina Bună ziua , vă rog să-mi spuneți dacă am înființat un srl pe acest cod de ce trebuie să am punct de lucru , dacă activitatea se desfășoară la ... (vezi toată discuția)