Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... punere in posesie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

punere in posesie

Dupa ce s-a dat hotararea definitiva intr-un proces de iesire din indiviziune, am solicitat punerea in posesie de catre un executor judecatoresc. Punerea noastra in posesie nu a fost contestata si prin urmare a ramas definitiva. Pentru punerea in posesie a celeilalte parti am facut contestatie. In timpul in care s-a judecat contestatia parata SM a vandut terenul respectiv. Acum, dupa ce s-a incheiat si contestatia la executare si a ramas definitiva, SM nu a mai facut nici un demers pentru punerea ei in posesie.
Eu vreau sa fac cadastru si titlu de proprietate pt a vinde terenul.
Intrebarea este cum as putea proceda pt a-mi definitiva actele.
daca ati fost pus in posesie va puteti adresa oficiului de cadastru pentru a intabula terenul ce v-a revenit
Deci nu e nevoie sa astept si punerea in posesie a lui SM.
Multumesc!