Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... granituire
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

granituire

Buna ziua,

Daca in urma unui proces de iesire din indiviziune s-au format 2 loturi si exista hotarare definitiva si irevocabila si am facut acte de cadastru si intabulare prin dezmembrarea terenului initial, pot sa imi intarusez limitele (expertul cadastru) ale terenului pe baza coordonatelor din cadastru? Eu zic ca da ca deja am si intabulare. Celalalt vecin nu accepta acest fapt . Pot apela la executor judecatoresc sa fie de fata pentru punerea in posesie?
Multumesc anticipat.
Daca aveti hotarare definitiva si irevocabila nu are importanta daca vecinul refuza intarusirea, adresati-va unui executor judecatoresc care va va asista, eventual, impreuna cu organele de politie.Succes!
Va multumesc frumos pentru raspunsul prompt. Voi apela la un executor si voi achita onorariul cuvenit pentru a evita discutiile cu vecinul recalcitrant. O zi placuta.