avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1267 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cum ajung notar public?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cum ajung notar public?

Ca sa ajung notar public,care sunt demersurile?Acum o sa obtin diploma,si nu stiu ce profesie sa-mi aleg:notar public?
Eventual ca sa ajung consilier juridic,ce etape treb sa parcurg?
Cel mai recent răspuns: ContSters118946 , utilizator 18:33, 1 Februarie 2011
Aici veti gasi informatii privind profesia de notar:
[ link extern ]
=D> mersi luiza2008
este nevoie sa efectuati un stagiu de 2 ani pentru atrece de la debutant la definitiv si de finalizeaza cu examen
relidaniela a scris:

este nevoie sa efectuati un stagiu de 2 ani pentru atrece de la debutant la definitiv si de finalizeaza cu examen

deci,ca sa ajung consilier juridic parcurg cele mentionate de d-vs,fac si stagiu de 2 ani,dar intreb este daca pot sa fac fara studii finalizate?Si unde ,la cine fac stagiu?La un consilier juridic,sau ?
cel mai bine e sa suni la uniunea Notarilor,insa vezi ca au nr de birouri limitate in fiecare oras!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cei doi ani de stagiu iubisbb iubisbb Buna ziua, Sunt absolventa a facultatii de drept si in curand voi avea examen pentru un post de consilier juridic debutant. In timp as vrea sa ma inscriu si ... (vezi toată discuția)
Rog informatie urgenta:( pentru un consilier juridic kakadu kakadu sunt absolvent cu diploma de licenta la drept, si sunt cursant la masterat la stiinte penale si criminalistica, as vrea ca sa ma inscriu la uniunea colegiilor ... (vezi toată discuția)
Stagiatura...? ContSters172518 ContSters172518 Am frecventat cursurile fac de drept din Timisoara,si acum urmeaza sa-mi finalizez studiile,licenta.Lamuriti-ma daca pot sa fac stagiatura(cat timp?) inainte ... (vezi toată discuția)