Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Cum ajung notar public?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Cum ajung notar public?

Ca sa ajung notar public,care sunt demersurile?Acum o sa obtin diploma,si nu stiu ce profesie sa-mi aleg:notar public?
Eventual ca sa ajung consilier juridic,ce etape treb sa parcurg?
Aici veti gasi informatii privind profesia de notar:
[ link extern ]
=D> mersi luiza2008
este nevoie sa efectuati un stagiu de 2 ani pentru atrece de la debutant la definitiv si de finalizeaza cu examen
relidaniela a scris:

este nevoie sa efectuati un stagiu de 2 ani pentru atrece de la debutant la definitiv si de finalizeaza cu examen

deci,ca sa ajung consilier juridic parcurg cele mentionate de d-vs,fac si stagiu de 2 ani,dar intreb este daca pot sa fac fara studii finalizate?Si unde ,la cine fac stagiu?La un consilier juridic,sau ?
cel mai bine e sa suni la uniunea Notarilor,insa vezi ca au nr de birouri limitate in fiecare oras!