Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu Odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu Odihna

In ce conditii angajatorul imi poate refuza cererea de efectuare a unei parti din concediul de odihna.
Mentionez ca nu exista o planificare pentru anul in curs.
Mi-am informat superiorul prin interemediul raportului sdaptamanal cu 30 zile inainte de perioada de efectuare a concediului dar acum imi refuza cererea.

Multumesc anticipat.
poate invoca tot felul de motive pt refuzul sau. codul muncii nu ii impune sa accepte cererea dvs pt concediu doar in perioada in care doriti dvs.
Nici daca cererea se refera la concediu neefectuat restant din anul 2010?