Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare Act Constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare Act Constitutiv

Ptr schimbarea sediului trebuie sa depun cateva acte printre care
- Decizia Asociatului Unic
-... Actul Constitutiv Actualizat.

Actul Constitutiv actualizat este ultimul din "sistem" (existent la RC) ?
... sau il tehnoredactez eu ?
Multumesc.
Trebuie sa il tehnoredactati dvs. cu toate modificarile care au aparut de la anteriorul act constitutiv.
"actualizat" inseamna ca trebuie sa cuprinda absolut toate clauzele, inclusiv cele pe care, de-a lungul timpului, le-ai introdus sau le-ai modificat in cuprinsul actului constitutiv initial(original), dar si ultimele modificari referitoare la sediu si la alte chestii la care te referi in hotararea asociatului unic ce urmeaza s-o depui. deci actul constitutiv actualizat trebuie sa fie "la zi". poti sa-l redactezi tu sau poti cere functionarului de la ORC sa faca asta pentru tine, insa contra cost.