Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pfa - norma de venit servicii informatice nu mai e....
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pfa - norma de venit servicii informatice nu mai e....

In braila nomra de venit pt servicii informatice a disparut din nomenclator - fiica mea vrea sa-si faca mutatie in Bucuresti sa-si traca activitatea acolo - pina la ce data trebuie sa anunt ca si-a mutat sediul si unde ?
Cind intrebi la finante te cam reped si nu prea raspund la obiect te invita mereu la sediu - nu pot sa plec de la serviciu mereu ...Multumesc
Dupa mine cel mai bine ar fi sa inchida PFA-ul si sa-si faca un alt PFA pe Bucuresti (se evita astfel discutiile inutile / contradictorii cu cei de la finante braila). Cititi si subiectul de mai jos, e expusa aceasi problema:
www.avocatnet.ro/content/for...
Probabil trebuie sa mearga la registrul comertului pentru schimbarea de sediu; atentie la codurile CAEN, in Cluj se spune ca daca ai 4 coduri CAEN norma de venit este egala cu suma normelor pentru fiecare activitate!
Popu, utilizator