avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... loc de munca de baza cu 1 h/zi?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

loc de munca de baza cu 1 h/zi?

Buna ziua,
La o societate comerciala vreau sa angajez un jurist. Este persoana cu handicap, beneficiaza de indemnizatie de handicap si nu are nicaieri contract individual de munca. Vreau sa-l angajez cu 1h/zi, pe perioada nedeterminata.
Se poate considera loc de munca de baza in acest caz? Cat va trebui sa fie salarul de incadrare avand in vedere ca are studii superioare in domeniu, de la 01.01.2011?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: dianna , utilizator 09:15, 27 Ianuarie 2011
Asa este, in cazul juristului cu 1h/zi studii superioare salariul va fi de 150.50 lei.
Insa ramane o alta intrebare: a aparut undeva publicat oficial contractul colectiv unic la nivel national 2011-2014 cu aplicabilitate de la 01.01.2011? Ca nu stiu a ceilalti muncitori daca sa le fac acte aditionale cu 670 la necalificati sau cu 700?
Cum e corect?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salarii rodia rodia 1.Pt.luna ianuarie 2011 care este salariul minim in mediul privat, 670 lei la muncitori necalificati? 2.Pt.cei calificati ce coeficienti se aplica? 3.La ... (vezi toată discuția)
Salariul minim pe tara de la 01.01.2011 cat este CURALA CURALA buna ziua .Va rog ajutati-ma si pe mine cineva care este salariul minim pe tara de la 01.01.2011 minim brut atat pentru necalificati cat si pentru calificatii ... (vezi toată discuția)
Salariu minim net la privat Jenu68 Jenu68 Buna ziua! Apreciez raspunsurile competente primite pe site-ul Dvs! Am cautat in forum si chiar in alta parte dar n-am gasit nimic despre salariul minim ... (vezi toată discuția)