Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... loc de munca de baza cu 1 h/zi?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

loc de munca de baza cu 1 h/zi?

Buna ziua,
La o societate comerciala vreau sa angajez un jurist. Este persoana cu handicap, beneficiaza de indemnizatie de handicap si nu are nicaieri contract individual de munca. Vreau sa-l angajez cu 1h/zi, pe perioada nedeterminata.
Se poate considera loc de munca de baza in acest caz? Cat va trebui sa fie salarul de incadrare avand in vedere ca are studii superioare in domeniu, de la 01.01.2011?
Va multumesc.
Asa este, in cazul juristului cu 1h/zi studii superioare salariul va fi de 150.50 lei.
Insa ramane o alta intrebare: a aparut undeva publicat oficial contractul colectiv unic la nivel national 2011-2014 cu aplicabilitate de la 01.01.2011? Ca nu stiu a ceilalti muncitori daca sa le fac acte aditionale cu 670 la necalificati sau cu 700?
Cum e corect?