Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general calcul salarii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

calcul salarii

1.Pt.luna ianuarie 2011 care este salariul minim in mediul privat, 670 lei la muncitori necalificati?
2.Pt.cei calificati ce coeficienti se aplica?
3.La studii superioare ce salariu ramane 1200 lei?

Va multumesc pentru ajutor!
1.da
2.670 lei *1.2
3.670 lei *2
Asta daca respectam indicii vechi de salarizare din CCMNN 200-2010.
Cum contractul CCMNN 2007-2010 s-a incheiat, dupa parerea mea in momentul de fata in vigoare in momentul de fata este HG 1193/2010 care reglementeaza doar salariul minim incapand cu data de 01.01.2011.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Mari controverse cu privire la aplicarea coeficientilor de eraehizare. Cert este ca salariul minimla necalificati este de 670 lei iar pentru cei care au deja un salariu mai mare decat minimul nu se fac micsorari de salarii.