Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Contract agentie imobiliara
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Contract agentie imobiliara

Buna ziua,
Am incheiat cu o agentie imobiliara un Contract de Intermediere ptr.Cumparare in urma vizionarii unui apartament.Am aflat numarul vanzatorului dupa aceea si l am sunat. El vrea sa evitam agentia ca sa nu mai dea comision catre acestia. Daca vanzatorul nu are semnat cu agentia nici un contract, sunt obligat sa platesc comisionul stabilit in contractul incheiat in cazul in care cumpar acel apartament?
Multumesc anticipat.
O zi buna.
Intr-adevar, va pot cere achitarea penalitatilor din contract daca dumneavoastra faceti cumpararea. Nu aveti o copie din contract care sa specifice acest lucru?