Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Unde fac o plangere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Unde fac o plangere

Buna ziua. In blocul nostru, sunt unele persoane care au calorifere enorme in apartament, insa declara mult mai putini rulmenti decat sunt in realitate. Pe cei de la asociatie nu ii lasa sa intre in apartament ca sa verifice caloriferele, deci cei care declara cate calorifere au trebuie sa plateasca "scurgerile" de apa calda, care defapt are trebui sa le plateasca cei mincinosi. Unde pot face o plangere pt ca politia sau ceva inspectori sa vina si sa le verifice locuintele? Sau ce trebuie sa fac? Multumesc.
Ce legatura au scurgerile de apa calda cu elementii caloriferelor?
Si care e de fapt doleanta dvs.?
Cum se face repartitia costurilor la caldura ?
De ce nu faceti control din presedinte+cenzor+comitet daca presupuneti ca exista nereguli ?