avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stagiul militar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stagiul militar

Am satisfacut stagiul militar (aprilie 1982-nov.1984) la canal, se poate lua in calcul la pensie?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:30, 25 Ianuarie 2011
Se va lua in calcul ca vechime pentru stabilirea pensiei.
Este stagiu asimilat si de el se tine cont(intra in calcul)doar la pensia pentru limita de varsta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare coeficient spor vechime luând in considerare studiile superioare si serviciul militar pt pensie limita de virsta 1dragon6 1dragon6 Am urmat la zi institutul politehnic Bucuresti intre 1977 si 1982 (cinci ani ingineri zi), si la un an dupa ce am inceput sa lucrez am efectuat stagiul militar ... (vezi toată discuția)
Stagiul militar + cursurile universitare sunt considerate vechime in munca ? cornelvld cornelvld Buna ziua am efectuat stagiul militar obligatoriu in perioada septembrie -1981 aprilie 1983 , studii universitare (politehnica )in perioada septembrie ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am facut armata in perioada 1986-1988.nu am lucrat ... Papell Papell Buna seara! Am facut armata in perioada 1986-1988.Nu am lucrat inainte de incorporare.Ma poate ajuta cu ceva la pensie aceasta perioada? Multumesc! (vezi toată discuția)