Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stagiul militar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stagiul militar

Am satisfacut stagiul militar (aprilie 1982-nov.1984) la canal, se poate lua in calcul la pensie?
Se va lua in calcul ca vechime pentru stabilirea pensiei.
Este stagiu asimilat si de el se tine cont(intra in calcul)doar la pensia pentru limita de varsta.