Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie

Am 30 ani lucrati (19 ani gr. I de munca, 11 ani conditii deosebite) dupa prevederile noii legi de pensii cand as putea iesi la pensie .Am 49 ani
Pentru barbat:Limita de varsta la 58 ani,reducere de 7 ani din 65.Din 01/04/2001 si pana in 01/02/2011 sunt 9 ani si 10 luni si nu stiu cum ati realizat 11 ani in conditii deosebite.