Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare apartament mostenit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare apartament mostenit

Buna ziua,
As dori un sfat din partea dvs: doresc sa achizitionez prin credit bancar un apartament care este mostenit de catre 5 pers. Intrebarea mea este: daca achizitionez acest apartament exista pericolul de a fi "deranjat" de un alt pretins mostenitor chiar daca ctr de vanzare cumparare va fi " transparent" si perfect legal? Exista o baza legala care apara cumparatorul in astfel de situatii?
Daca este facuta succesiunea acest lucru inseamna ca este clarificata situatia privind porprietarii ap-lui?

Cu stima!
Se poate un raspuns va rog?
Multumesc anticipat!