Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA VA ROG RASPUNS URGENT
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

VA ROG RASPUNS URGENT

Ce modificari aduce Art. 56 din OUG 107/2007 la Legea 571/2003
Legea 571/2003 este Codul Fiscal... Sfintii stiu cate zeci de modificari a suportat (OUG 107/2007 e despre altceva oricum). Ce va intereseaza mai exact?
Va rog sa-mi spuneti daca operatiunile din activitatea de intermedieri credite cod CAEN 6619 (Activitati auxiliare intermedierilor financiare exclusiv activitati de asigurare si fonduri de pensii) sunt scutite de TVA.
Conform Cod fiscal Art. 141 Al. 2 Lit A din legea 271/2003 . Ma intereseaza sa-mi spuneti cum pot justifica avand in vedere ca acest articol din codul fiscal se poate interpreta diferit.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...