avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA VA ROG RASPUNS URGENT
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

VA ROG RASPUNS URGENT

Ce modificari aduce Art. 56 din OUG 107/2007 la Legea 571/2003
Cel mai recent răspuns: dodomodo , utilizator 20:57, 26 Ianuarie 2011
Legea 571/2003 este Codul Fiscal... Sfintii stiu cate zeci de modificari a suportat (OUG 107/2007 e despre altceva oricum). Ce va intereseaza mai exact?
Va rog sa-mi spuneti daca operatiunile din activitatea de intermedieri credite cod CAEN 6619 (Activitati auxiliare intermedierilor financiare exclusiv activitati de asigurare si fonduri de pensii) sunt scutite de TVA.
Conform Cod fiscal Art. 141 Al. 2 Lit A din legea 271/2003 . Ma intereseaza sa-mi spuneti cum pot justifica avand in vedere ca acest articol din codul fiscal se poate interpreta diferit.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma broker bancar reluda reluda Va rog sa-mi spuneti daca operatiunile din activitatea de intermedieri credite cod CAEN 6619 (Activitati auxiliare intermedierilor financiare exclusiv ... (vezi toată discuția)
Caen 6619 consultanta viomag viomag buna ziua, detin din 2008 o societate cu codul caen 6619-activ aux.intermedierilor financiare.am contracte de colaborate cu mai multe banci (broker de ... (vezi toată discuția)
Caen 741 - consultanta in afaceri ContSters83018 ContSters83018 cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar ... (vezi toată discuția)