avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 caen 741 - consultanta in afaceri
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

caen 741 - consultanta in afaceri

cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar trebui?
merci,
Cel mai recent răspuns: Ana Muntianu , Consultant fiscal 21:22, 28 Martie 2009
CAEN Rev. 1 = 7412
CAEN Rev. 2 = Activitati de contabilitate si audit financiar, consultanta in domeniul fiscal
Diviziune 69
Grupa 692
Clasa 6920
ISIC Rev. 4 = 6920
din pacate nu am inteles acest raspuns. puteti va rog sail reformulati? multumesc
CAEN 6619 - Activitati auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activitati de asigurare si fonduri de pensii
sau

CAEN 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management
lidiaelenaolaru a scris:

cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar trebui?
merci,


Fostul 7414 s-a trensformat acum in 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
Cu acest cod nu puteti face consultanta financiara.
Aveti nevoie de : 6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
avluci a scris:

lidiaelenaolaru a scris:

cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar trebui?
merci,


Fostul 7414 s-a trensformat acum in 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
Cu acest cod nu puteti face consultanta financiara.
Aveti nevoie de : 6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal




Atentie! Este vorba de consultanta financiar-bancara. Aceasta activitate nu are legatura cu activitatea de contabilitate, audit sau consultanta fiscala (caen 6920), pentru care societatea este obligata sa fie membra CECCAR, CAFR respectiv CCF.

Alte discuții în legătură

Ce caen pt pfa?-sunt economist cristi_cc cristi_cc Buna ziua, Ce caen as putea folosi pentru a putea face o colaborare cu o firma de consultanta? Nu am gasit cod caen pentru servicii economice. Ce cred eu ca ... (vezi toată discuția)
Caen 6619 consultanta viomag viomag buna ziua, detin din 2008 o societate cu codul caen 6619-activ aux.intermedierilor financiare.am contracte de colaborate cu mai multe banci (broker de ... (vezi toată discuția)
Cod caen consultanta robertdrilea robertdrilea Ce cod caen se poate alege pentru consultanta si asistenta in management si in evidenta contabila? Este nevoie de autorizare CECCAR? Precizez ca firma nu ... (vezi toată discuția)