Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 caen 741 - consultanta in afaceri
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

caen 741 - consultanta in afaceri

cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar trebui?
merci,
CAEN Rev. 1 = 7412
CAEN Rev. 2 = Activitati de contabilitate si audit financiar, consultanta in domeniul fiscal
Diviziune 69
Grupa 692
Clasa 6920
ISIC Rev. 4 = 6920
din pacate nu am inteles acest raspuns. puteti va rog sail reformulati? multumesc
CAEN 6619 - Activitati auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activitati de asigurare si fonduri de pensii
sau

CAEN 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management
lidiaelenaolaru a scris:

cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar trebui?
merci,

Fostul 7414 s-a trensformat acum in 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
Cu acest cod nu puteti face consultanta financiara.
Aveti nevoie de : 6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
avluci a scris:

lidiaelenaolaru a scris:

cumva avand ca pricipal obiect de activitate, grupa 741, inseamna ca se pot efectua servcii de consultanta financiar bancara? daca nu, ce caen mi-ar trebui?
merci,

Fostul 7414 s-a trensformat acum in 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
Cu acest cod nu puteti face consultanta financiara.
Aveti nevoie de : 6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

Atentie! Este vorba de consultanta financiar-bancara. Aceasta activitate nu are legatura cu activitatea de contabilitate, audit sau consultanta fiscala (caen 6920), pentru care societatea este obligata sa fie membra CECCAR, CAFR respectiv CCF.