Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intabulare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intabulare casa

Am facut o casa din bani de la mostenirea mea ,inainte sa divortez sotul meu si cu mine am concesionat un teren pentru a face o casa,dupa care am divortat si am facut casa singura dintr-o mostenire primita ,el nu a avut niciodata domiciliu la nr.acesta de casa dar inca figureaza pe C.F. desi la tribunal cind am divortat a cerut instantei ca terenul sa fie trecut pe numele meu.Ce pot sa fac.Nu am o hotarare in acest sens cu terenul dar eu vreau sa intabulez casa .Autorizatia de constructie e pe numele lui .
ContSters156226, utilizator
pe numele cui a fost emisa autorizatia de construire, si mai ales, cand, inainte sau dupa divort?