Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evacuare fortata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evacuare fortata

Buna ziua. Va rog sama lamuriti in urmatoarea situatie. Am cumparat un apartament cu banii cash si am stipulat in contract o data de eliberare. Termenul a fost depasit cu o saptamana si dansii vor sa-i mai las inca o saptamana sa se mute. Si-au strans lucrurile,dar spun ca mai au de zugravit unde se muta. Ce se intampla daca ma duc si intru , schimb butucul de la iala si ii somez sa plece?
ce sa se intample ... se schimba butucul de la yala si ... iese circ :)
va sfatuiesc sa mergeti cu un executor judecatoresc, contractul de vanzare-cumparare reprezinta titlu executoriu care poate fi pus in aplicare imediat dupa expirarea termenului stipulat in cadrul acestuia
Nu e violare de domiciliu sau ceva de genul acesta? (am citit pe forum...)
daca a expirat termenul stipulat in contract nu poate fi vorba de asa ceva.
termenul respectiv il gasiti intr-o fraza care probabil suna cam asa " cumparatorii intra in stapanirea de drept, astazi data autentificarii prezentului contract iar in stapanirea de fapt la data de XX.XX.XXXX.